Príchod jari výtvarnými prácami detí v ŠKD

Picture-Taker-1A7QPA
Konečne sme sa po dlhej zimnej prestávke dočkali príchodu jari. Jar začala a začala už aj v našej škole. Všetko máme krásne vyzdobené a cítiť všade vôňu jari. Čo poviete? 

Fotogaléria

Krajina snehu a ľadu

Picture-Taker-91KG1v
Eskimáci žijú v krajine snehu a ľadu. Potrebujú veľmi teplé oblečenie. My v ŠKD sme ich teda teplo obliekli a mali pri tom kopec zábavy. A samozrejme, nesmú chýbať ani tučniaky a ľadové medvedíky.

Fotogaléria

Zimné športy

Picture-Taker-jqqsXf
V ŠKD sme si vymenovali aké zimné športy poznáme. Rozhodli sme sa, že si vytvoríme krásnych sankárov, lyžiarov a krasokorčuliarov. Spoločne sme si porozprávali, čo musíme dodržiavať, aby sme zvládli tieto športy.

Fotogaléria

Starostlivosť o vtáčiky

Picture-Taker-alVkbE
Vtáčiky, ktoré na Slovensku bežne zimujú, je v týchto dňoch potrebné prikrmovať. Teraz potrebujú našu pomoc. Je to pre nich veľmi náročné obdobie a deti z ŠKD im to uľahčili. A tak počas studených januárových dní sme si zopakovali, čo pre vtáčiky môžeme do kŕmidla pripraviť. Po dedine sme rozniesli krmivo pre vtáčiky a v triede sme si vyrobili krásne vtáčie búdky aj s vtáčikmi.

Fotogaléria

Jeseň, pani bohatá

Picture-Taker-pnc0Io
Jesenné prechádzky prírodou, zber ovocia a zeleniny rozvíjajú u detí poznávacie schopnosti a vzbudzujú v nich zvedavosť, akým spôsobom sa dajú vytvoriť z gaštanov, tekvíc, jabĺk, kapusty,... rôzne postavičky a figúrky. Žiaci v ŠKD pod vedením p. uč. Ďurajkovej nazhromažďovali potrebné plody a svojimi šikovnými rukami, fantáziou a kreativitou dokázali premeniť dary jesene na nádherné výtvory, ktoré sú súčasťou výzdoby interiéru školy. Výstava je sprístupnená pre všetkých žiakov, rodičov a návštevníkov školy.

Fotogaléria

Dary jesene

Picture-Taker-eHweDR
Aj tento rok naši malí družinári pod vedením p. vychovávateliek dokazujú, akí sú zruční a kreatívni. Z darov jesennej prírody vytvorili prekrásnu výstavku, ktorú všetci obdivujeme.

Fotogaléria